Львів, Симоненка 22 0972908264 info@teplovizor-plus.lviv.ua
Меню

Як правильно та економно утеплити будинок чи квартиру

утеплення фасаду ЛьвівОстаннім часом вартість тарифів на комунальні послуги невпинно зростає. Особливо це стосується опалення. Окрім цього в опалювальний сезон незавжди вчасно його вмикають та й якість данної послуги комунальних служб, особливо у старих будинках, далеко не є відмінною. Тому слід заздалегідь підготуватись до форс-мажорних обставин і попіклуватись про утеплення свого будинку чи квартири.

Щоб не впустити в дім холод і не випускати тепло багато людей утеплюють свої оселі з зовнішньої та внутрішньої сторін. Далі мова піде проце, як зробити даний процес максимально економним і ефективним. Також розглянемо питання — яке утеплення краще, внутрішнє чи фасадне?

Внутрішнє утеплення стін — переваги та недоліки

Утеплення фасаду внутрішнєВ даному випадку теплоізоляція, тобто спеціальний утеплювач, прокладається між стіною на гіпсокартонними панелями. Такий вид утеплення може підійти дуже добре, якщо в помешканні робиться ремонт. При внутрішньому утеплені приміщення швидше нагрівається, але й досить швидко охолоджується. Наприклад, якщо вимкнути обігрівач, або у нічний час. В якості утеплювального матеріалу часто використовується пінополістирол. Він не є шкідливим для здоров’я і не потребує великих фінансових витрат. Але слід відмітити, що володіє низьким рівнем шумоізоляції.

При внутрішній теплоізоляції необхідно приділити багато уваги технології. Оскільки поява конденсату, вологи може стати причиною появи плісняви, грибкових бактерій, руйнування, як самого утеплювача, так і стіни. Для подібного виду утеплення потрібні хороші спеціалісти й якісні теплоізолюючі матеріали. Вартість роботи загалом залежатиме від її об’єму.

Зовнішнє утеплення фасаду

Утеплення фасаду зовніВ такому випадку утеплюючі матеріали монтуються з зовнішньої сторони будинку. Приміщення будуть довше нагріватись, але й довше триматимуть тепло. Утеплення фасадів ще і корисне тим, що сама стіна надійно захищена від різного роду шкідливих зовнішніх чинників. Утеплювати з зовні можна не весь будинок, а наприклад декілька стін. Само утеплення фасадів та іх подальше оздоблення кардинально міняє екстер’єр, зовнішній вигляд споруди в кращу сторону.

При виборі способу утеплення, а також виду й товщини теплоізолюючого матеріалу краще звернутись до кваліфікованих спеціалістів, які зможуть оцінити обставини в кожному окремому випадку і надати правдиву, корисну інформацію.

Для зовнішнього утеплення часто використовують пінопласт, пінополіуретан. Перший варіант значно дешевший, стійкий до впливу вологи, добре проводить тепло. Пінополіуретан вспінюється при нанесенні на саму основу й не потребує створення каркасних конструкцій. Якщо враховувати інші теплоізоляційні матеріали, наприклад такі, як скловата і мінеральна вата, тоді необхідно відразу зазначити, що подібна теплоізоляція не рекомендується для внутрішнього утеплення, оскільки мікрочастинки, що виділяються в повітря, можуть стати причиною появи різноманітних захворювань. Але, наприклад, мінеральна вата володіє хорошою паропроникненністю й практично не горить у вогні. З відносно нових матеріалів іноді використовують так званий тепловер — штукатурку на основі вермикуліту. Таке утеплення буде надійним і довговічним, володіє пожежостійкими властивостями, але відмічається ускладненою технологією нанесення та значною ціною.

В цілях економії фінансів попередньо потрібно ознайомитись з вартістю матеріалів для утеплення та дізнатись, яка їх кількість буде необхідною в Вашому випадку.

Властивості теплоізоляційних матеріалів

Властивості/Найменування Пінополістирол (пінопласт) Екструдований пінополістирол Мінеральна вата Вермикуліт Керамзит Перліт
Теплопровідність Вт/(м*кв) 0,04 0,03 0,05 0,05 0,1 0,05
Токсичність + + +/-
Горючість t°C 310 °C 450°C 1400°C 1350°C 1400°C 1300°C
Паропроникність мг/(м*ч*Па) 0,03 0,05 0,5 0,2 0,25 0,3
Гігроскопічність % 2,0 0,5 1,0 10 1 60,0
Вартість (в умовних одиницях) 1,6 3,0 1,2 5,2 1,2 1

Поліфасад – один з популярних сьогодні утеплювачів. Має форму  плити. Двохслойний. Перший слой основа (Мінеральна вата+ Пінопласт), другий декоративний.