Львів, Симоненка 22 0972908264 info@teplovizor-plus.lviv.ua
Меню

Який котел краще вибрати газовий чи електричний? Види, особливості та принципи

В якості джерел теплової енергії в нашій країні використовують природний газ, електроєнергію та тверде біопаливо. У кожного виду є свої особливості та переваги. Ціни на газ поступово зростають. Хоча газовий котел можна сміло монтувати в багатоквартирних будинках на відміну від твердопаливних. Тверде паливо більш дешевше. Але монтаж твердопаливного котла любого типу потребує наявності окремого приміщення й є можливим в приватних будинках, котеджах і на промислових об’єктах. Сучасний електричний котел також має компактні розміри й володіє різноманіттям корисних функцій. Для якісного, ефективного автономного опалення та водонагріву потрібний лише доступ до електромережі.

Чому твердопаливні котли являються не надто зручними в плані експлуатації в автономних системах опалення?

Опалення з допомогою твердопаливного котла потребує значних витрат на купівлю, доставку та заготівлю паливних ресурсів. До цього ж без наявності сучасної демохідної системи тут ніяк не розібратись. При горінні палива потрібно обслуговувати котел добавляючи нову порцію сировини. Більш сучасні моделі котлів дозволяють це робити всього декілька разів на тиждень, але знову ж таки твердопаливний котел потребує регулярної чистки камери згоряння і димоходу. Цю процедуру спеціалісти рекомендують проводити хоча б раз на місяць. Даних аргументів цілком достатньо, щоб не брати далі до уваги використання теплової енергії на основі твердопаливних природних компонентів.

Газовий чи електричний котел?

Один й другий тип котлів опалення можна використовувати не лише в приватному будинку, а й у квартирі. Прилади мають компактні розміри, привабливий, стильний дизайн, легко монтуються на стіні, володіють безліччю функцій, що допомагають автоматизувати робочі процеси.

Щоб дати відповідь на вище представлене запитання слід спочатку порівняти діючі тарифи на використання природного газу та електроенергії. Станом на перше січня 2020-го року тариф за використання газу становить — 6,9 гривень за метр кубічний. На елетричну енергію – 155,40 грн/МВт•год. Але робити висновки грунтуючись лише на тарифах за використання вище представлених джерел теплової енергії не є доцільним. Оскільки слід звертати увагу також й на інші вагомі аргументи.

Переваги електричних котлів

Електричні котли не можуть допускати шкідливих викидів тому, що для нагрівання теплоносія в теплообміннику використовується електрична енергія. Для використання електрокотла непотрібно монтувати димохід з метою ефективного виводу продуктів згорання. В електричному котлі не горить полум’я. Не може бути витоку газу. Відповідно електрокотли опалення є більш безпечними в плані використання. Але при проблемах з постачанням електричної енергії такий прилад працювати не буде. Електроенергія доступна в наш час навіть у віддалених регіонах нашої країни. Тому з цим проблем не має. Хіба що у рідких випадках в результаті виникнення аварійної ситуації, яка теж усувається з допомогою залучення кваліфікованих спеціалістів.

Вище зазначені котли володіють високим рівнем енергоефективності і коефіцієнта корисної дії. Практично дев’яносто п’ять процентів спожитої електроенергії перетворюються в теплову, що йде на опалення та водонагрів. Якщо використовувати так званий двохзонний лічильник можна економити на споживанні електроенергії до 50%. Для монтажу електричного котла не потрібно затрачати багато зусиль, часу та фінансів. Використання електрокотлів в автономних системах опалення виправдовує себе також через екологічну чистоту даного обладнання й високий рівень комфорту в процесі роботи. В сучасних моделях котлів електронна система керування сама контролює роботу приладу й усуває помилки, що можуть мати місце. Котел працює тихо не створюючи зайвих шумів. При вимкнені електроенергії у мережі спрацьовує захист й пристрій вимикається автоматично.

Електричні котли також мають деякі недоліки. Наприклад, дані прилади опалення являються енергозалежними від електромережі. Для обладнання з великою потужністю необхідно монтувати трьохфазну мережу. Це додаткові фінансові затрати. Електричні котли здійснюють достатнє навантаження на електромережу. Все залежить від показників потужності обладнання.

Основні переваги сучасних газових котлів

Газове опалювальне обладнання користується значною популярністю на споживчому ринку України навіть не дивлячись на достатньо високу вартість природного газу. Серед широкого модельного ряду можна знайти одно і двохконтурні моделі настінних та напольних котлів. Якщо є бажання економити на використанні паливних ресурсів при високих показниках коефіцієнту корисної дії, тоді варто звернути увагу на так звані конденсаційні котли. Загалом кожна окрема модель має свої особливості та переваги. Якщо говорити про переваги в цілому, то сучасні газові котли відзначаються:

  • широкими можливостями в плані обогріву приміщень великої площі;
  • високими показниками коефіцієнту корисної дії;
  • великою тепловіддачею;
  • безперервною подачею газового палива в автоматичному режимі;
  • простотою в монтажі та експлуатації;
  • довговічністю та надійністю в роботі.

Для функціонування будь-якого сучасного газового котла необхідна наявність газової магістралі. Відповідно в місцевостях, де з цим питанням виникають проблеми використання подібного типу опалювального обладнання не є можливим. До цього ж для відведення продуктів згорання палива потрібна надійна і ефективна димохідна система. В котлах електричного типу дана необхідність відсутня. Для підключення газового обладнання необхідна відповідна дозвільна документація. Самостійне підключення газового котла не являється можливим.

Як видно з вище представлених слів, кожен з згаданих видів котлів опалення має свої переваги та недоліки. Вирішувати, який з варіантів є більш оптимальним слід виходячи з конкретних потреб та ситуації в індивідуальному порядку.

Одно чи двохконтурний котел?

Електричні і газові котли можуть мати один або два теплообмінники. Двохконтурні котли являються більш дорогими. Але з іхньою допомогою можна забезпечити помешкання не лише теплом, а й безперебійною подачею гарячої води. Якщо у Вас вже є бойлер, тоді недоцільно витрачати зайві кошти й слід віддати перевагу моделям одноконтурного типу. Достатньо вигідним є використання для нагріву води накопичувальних бойлерів непрямого нагріву, які не потребують підключення до електроенергії чи газу, просто монтуються в автономну систему опалення. В такому випадку можна використовувати навіть одноконтурний котел. В залежності від того наскільки це вигідно в кожному конкретному випадку.

Також хочеться зазначити, що при виборі газового чи електричного котла опалення слід звернути увагу на потужність даного обладнання. Іі повинно вистарчати на якісний обігрів всіх приміщень у будинку чи квартирі. Потужність опалювального пристрою підбирають в залежності від загальної площі призначеної для опалення. На сучасному споживчому ринку нашої країни представлений якісний товар від відомих світових виробників. При бажанні завжди можна зробити вірний вибір і підібрати більш актуальне обладнання для організації високопродуктивної автономної системи опалення.