Львів, Симоненка 22 0972908264 info@teplovizor-plus.lviv.ua
Меню

Що таке “містки холоду”?

Для початку з’ясуємо, що собою представляють «містки холоду» в будівництві (найчастіше в літературі з будівництва використовується термін «теплові мостики»). Почнемо з того, що огороджувальні конструкції будівель мають ділянками, в яких тепло втрачається в двох, або трьох напрямках: це пояснюється специфічними геометричними умовами і параметрами матеріалів, з яких огороджувальні конструкції виготовляються. Отже, «містки холоду» є своєрідними «слабкими ланками» в теплоізоляції, порівняно невеликими за площею, проте, через які відбувається витік значної кількості тепла.

Розглянемо причини, за якими найчастіше виникають «містки холоду»:

 • Застосування неоднорідних матеріалів. Наприклад, стіна з вбудованою колоною або залізобетонним ребром жорсткості.
 • Використання теплоізоляційного шару різної товщини.
  Наявність непаралельних площин: кути приміщень, перетину стін, стики перекриттів зі стінами.
 • Ділянки, на яких одночасно присутні кілька причин: зміна профілю (або однорідності), зменшене поперечний переріз. Наприклад, стики стін з різних матеріалів, або місця стиків стін і вікон.

 

Приклади “містків холоду” виявлені тепловізором

 

Великі тепловтрати, викликані наявністю «містків холоду» змушують говорити про необхідність їх усунення. Практика виявляє ще й інші негативні наслідки:

 • Порушення комфорту всередині приміщення, так як температура внутрішніх стиків приміщення нижче температури суцільних стін.
 • Погіршення стану конструкції, зниження її термоопору. Згубні явища: зростання цвілі, поява тріщин, наявність вологи в кутках, – виникають через конденсації вологи на холодній поверхні.
 • Дія на конструкцію декількох несприятливих факторів одночасно. Так, поєднання геометричних «містків холоду» в кутах і недостатня вентиляція приміщення підсилюють пошкодження. До того ж геометричні «містки холоду» є слабкими конструктивно.

Споруджувані будівлі повинні відповідати стандартам «пасивного будинку». Тому при проектуванні конструкцій слід уникати появи зон виникнення тепловтрат. Це забезпечить будівництві переваги. По-перше, економиться до 30% енергії. По-друге, вдасться уникнути або різко знизити структурні проблеми, такі як утворення тріщин. По-третє, покращиться мікроклімат приміщення і комфорт в цілому.

Щоб не допустити утворення «містків холоду» в приміщеннях і знизити теплові втрати, які виникають через «містків холоду», потрібно використовувати такі правила:

 1. При проектуванні будинків уникайте виносних елементів (еркерів) і конструкцій з гострими кутами.
 2. Щільно встановлювати теплоізоляцію. Особливо ретельно утеплюються стики, де і відбувається витік тепла;
 3. Уникайте робити отвори в теплоізоляційному шарі будівлі;
 4. Якщо теплоізоляційний шар все-таки порушений, максимально забезпечте опір тепловіддачі. Для цього можна використовувати пінобетон, деревину;
 5. Розміщуйте утеплювач в стиках таким чином, щоб уникнути появи порожніх просторів. Це забезпечить повну ізоляцію стику.
 6. Покривати з усіх боків ізолюючим матеріалом виступаючі конструкції. Наприклад, балконні плити;
 7. Використовувати додаткову теплоізоляцію для конструкцій, які наражаються на підвищену теплової навантаженні. Наприклад, несучі конструкції зі сталі, бетону, деревини.

Єдиним і найефективнішим методом виявлення і реєстрації прихованих містків холоду є тепловізійне обстеження.

Компанія “Тепловізор-Плюс” допоможе Вам виявити “містки холоду” професійним тепловізором.

Звертайтесь до нач за тел. 097-290-82-64