Для початку з’ясуємо, що собою представляють «містки холоду» в будівництві (найчастіше в літературі з будівництва використовується термін «теплові мостики»). Почнемо з того, що огороджувальні конструкції будівель мають ділянками, в яких тепло втрачається в двох, або трьох напрямках: це пояснюється специфічними геометричними умовами і параметрами матеріалів, з яких огороджувальні конструкції виготовляються. Отже, «містки холоду» є своєрідними «слабкими ланками» в теплоізоляції, порівняно невеликими за площею, проте, через які відбувається витік значної кількості тепла.
Розглянемо причини, за якими найчастіше виникають «містки холоду»:
Застосування неоднорідних матеріалів. Наприклад, стіна з вбудованою колоною або залізобетонним ребром жорсткості.
Використання теплоізоляційного шару різної товщини. Наявність непаралельних площин: кути приміщень, перетину стін, стики перекриттів зі стінами.
Ділянки, на яких одночасно присутні кілька причин: зміна профілю (або однорідності), зменшене поперечний переріз. Наприклад, стики стін з різних матеріалів, або місця стиків стін і вікон.
Приклади “містків холоду” виявлені тепловізором
Приклади зареєстрованих “містків холоду” компанією “Тепловізор-Плюс”
Великі тепловтрати, викликані наявністю «містків холоду» змушують говорити про необхідність їх усунення. Практика виявляє ще й інші негативні наслідки:
Порушення комфорту всередині приміщення, так як температура внутрішніх стиків приміщення нижче температури суцільних стін.
Погіршення стану конструкції, зниження її термоопору. Згубні явища: зростання цвілі, поява тріщин, наявність вологи в кутках, – виникають через конденсації вологи на холодній поверхні.
Дія на конструкцію декількох несприятливих факторів одночасно. Так, поєднання геометричних «містків холоду» в кутах і недостатня вентиляція приміщення підсилюють пошкодження. До того ж геометричні «містки холоду» є слабкими конструктивно.
Споруджувані будівлі повинні відповідати стандартам «пасивного будинку». Тому при проектуванні конструкцій слід уникати появи зон виникнення тепловтрат. Це забезпечить будівництві переваги. По-перше, економиться до 30% енергії. По-друге, вдасться уникнути або різко знизити структурні проблеми, такі як утворення тріщин. По-третє, покращиться мікроклімат приміщення і комфорт в цілому.
Щоб не допустити утворення «містків холоду» в приміщеннях і знизити теплові втрати, які виникають через «містків холоду», потрібно використовувати такі правила:
При проектуванні будинків уникайте виносних елементів (еркерів) і конструкцій з гострими кутами.
Щільно встановлювати теплоізоляцію. Особливо ретельно утеплюються стики, де і відбувається витік тепла;
Уникайте робити отвори в теплоізоляційному шарі будівлі;
Якщо теплоізоляційний шар все-таки порушений, максимально забезпечте опір тепловіддачі. Для цього можна використовувати пінобетон, деревину;
Розміщуйте утеплювач в стиках таким чином, щоб уникнути появи порожніх просторів. Це забезпечить повну ізоляцію стику.
Покривати з усіх боків ізолюючим матеріалом виступаючі конструкції. Наприклад, балконні плити;
Використовувати додаткову теплоізоляцію для конструкцій, які наражаються на підвищену теплової навантаженні. Наприклад, несучі конструкції зі сталі, бетону, деревини.
Єдиним і найефективнішим методом виявлення і реєстрації прихованих містків холоду є тепловізійне обстеження.
Компанія “Тепловізор-Плюс” допоможе Вам виявити “містки холоду” професійним тепловізором.