Львів, Симоненка 22 0972908264 info@teplovizor-plus.lviv.ua
Меню

Чому падає тиск у котлах. Перевірка справності опалювального котла

Для того, щоб опалювальне обладнання функціонувало справно одним з важливих показників є тиск у газовому котлі. Нормальнім показником вважається тиск в півтора чи два атмосфери. Якщо манометри показують, що показники виходять за межі норми слід негайно шукати причину, щоб ліквідувати даний недолік в роботі системи. Інакше обладнання може вийти з ладу взагалі.

Манометр

Контроль тиску в системі здійснюється за рахунок механічного манометра з трубкою Бредана, спеціального датчика вимірювання тиску інтегрованого в систему опалення в спеціальній точці згідно нормативної документації, що поставляється разом з опалюванним обладнанням. Загалом подібного виду прилади встановлюють перед чи після відповідних вузлів, що впливають на рівень тиску в системі.

В сучасних автономних системах опалення тиск може бути наступних видів:

  • статичний — виникає у випадку дії сили притягання на холодний теплоносій;
  • динамічний — в процесі руху теплоносія в системі;
  • робочий — як сукупність вище приведених видів;
  • залишковий — різниця між показниками фактичного та атмосферного;
  • абсолютний — оприділяється як сума залишкового та атмосферного;
  • номінальний — тиск, який може витримати котел;
  • максимальний — являє собою поріг, який витримує опалювальне обладнання;
  • граничний — використовується при проведенні випробовувань, перевищує показники робочого тиску приблизно в півтора рази.

Причини падіння тиску в автономній системі опалення

Насправді причин може бути декілька. Відповідно слід розглянути всі варіанти і виключити найменш вірогідніші.

Витік в розширювальному баці

Даний пристрій складається з двох частин, що розділені між собою мембраною з кавчука. В одній частині знаходиться повітря, а в іншій теплоносій. В результаті нагріву теплоносія збільшується тиск на мембрану, яка в свою чергу сприяє стисканню газової суміші. Якщо розширювальний бак перебував в експлуатації значний час й опалювальне обладнання працює достатньо довго, ніпель, що знаходиться в розшировальному баці може пропускати повітря в результаті чого буде спостерігатись падіння тиску в системі.

Тріщина в теплообміннику

Корозія на радіаторі

Дана причина також може виникнути в процесі довготривалого використання котла. Мікротріщини з часом можуть виникати в стінках вище згаданого елементу конструкції. В результаті відбувається витік води й відповідно падає тиск в системі. Якщо був виявлений вище зазначений недолік краще звернутись до спеціалістів, які поможуть усунути його на професійному рівні, проведуть якісну герметизацію пошкодженої ділянки. В більш складніших випадках прийдеться проводити заміну самого теплообмінника.

Наявність повітря в системі

Повітря може попасти в систему, наприклад, якщо здійснювалась заміна трубопроводу або десь виник невеликий пробій. В такому випадку появляється характерний шум, іноді навіть протікання самого теплоносія. Відповідно виявити даний недолік не так вже й складно.

Оскільки система опалення являється замкнутою системою, будь-яка подібна система потребує можливості відведення повітря. При використанні багатоступеневої системи розповітрювання повітрявідводи встановлюються в різних точках системи. Відповідно є можливість випускати повітря по черзі на різних ділянках.

Повітрявідводи бувають:

  • ручними — монтуються в торцевій частині радіаторів, мають невеликі габаритні розміри;
  • автоматичні — здійснюють вивід повітря в автоматичному режимі, мають високу продуктивність, але можуть виходити з часом з ладу через забруднення.

Кран скидання теплоносія нещільно перекритий

Через цю на перший погляд банальну причину також може падати тиск в системі опалення. Тому слід в першу чергу перевірити крани, щоб її виключити повністю.

Якщо всі комунікації прокладені відкритим способом в першу чергу необхідно перевірити щільність всіх з’єднань. Наявність навіть незначного протікання під трубопроводом чи радіаторами вже є причиною для занепокоєння. Скоріш за все пониження тиску відбувається саме через виявлене пошкодження. Особливо ретельно слід перевіряти ділянки секційного з’єднання радіаторів на наявність признаків корозії.

Вигляд радіатора в тепловізор

Витік в системі опалення можна легко виявити з допомогою тепловізора. Тепловізійне обстеження системи в цілому швидко допоможе знайти слабкі місця, які приховані від неозброєного ока й виправити недоліки. Діагностику газового опалювального обладнання мають проводити кваліфіковані спеціалісти, які швидко впораються з поставленим завданням та зможуть попередити виникнення більш складнішої аварійної ситуації.

Перевірка справності опалювального котла — важливі моменти про які слід знати

Проблема часто виникає в самому опалювальному обладнанні в ролі якого виступає газовий котел. Якщо проблем у системі не виявлено, то настав час перевірити роботу котла.

Вище вже було згадано про такі проблеми, як тріщина в теплообміннику чи зношення ніпеля розширювального баку. Якщо автономна система опалення була запущена недавно, падіння тиску являються нормою на початках її функціонування і можуть бути спричиненими в наслідок накопичення повітря в теплоносії, який поступово виводиться автоматично. Відведення повітря з радіаторів також можна здійснити механічним способом вручну. У випадку коли проходить більше одного місяця з моменту запуску системи, а тиск в системі залишається низьким, причина може бути в невірно підібраному об’ємі розширювального баку. Щоб вирівняти тиск до оптимальних показників прийдеться здійснити заміну вище представленого елементу системи.

При пониженні тиску води в системі теплоносій перестає поступати, а при падінні тиску газу обладнання вимикається автоматично. Щоб цього не трапилось потрібно регулярно оглядати котел, проводити діагностику, а при потребі й сам ремонт. Тоді Ви не ризикуєте залишитись без опалення й горячого водопостачання в самий неочікуваний момент.

Проблеми з тиском газу у газовій магістралі

Дана проблема теж часто буває актуальною. Коли виникають проблеми з подачею паливних ресурсів, відбувається порушення нагріву теплоносія і здійснюється автоматичне блокування роботи самого опалювального обладнання. Збій в подачі палива може відбутись через забруднення шлангів, фільтрів чи форсунок, (газової арматури). Може також забруднитись клапан подачі газу. Якщо при виникненні аварійної ситуації відбувається витік газу, відповідно падає тиск і обладнання не може функціонувати в нормальному режимі. В такому випадку слід перекрити вентиль та звернутись по допомогу до відповідних фахівців, які допоможуть вирішити проблему.

Як виправити ситуацію?

Все залежить від несправностей, що виникли. Спочатку необхідно провести діагностику системи, її основних вузлів про які мова йшла вище. Після виявлення недоліків можна робити певні висновки й приймати рішення стосовно вирішення проблеми. В більшості випадків аварійну ситуацію вдається усунути провівши відповідні ремонтні роботи. Іноді виникає потреба в заміні окремих елементів самого котла, або вузлів автономної системи опалення. Вище приведена інформація допоможе Вам самостійно здійснити перевірку й виявити недоліки, а також ліквідувати їх. В противному випадку рекомендуємо звернутись до спеціалістів, які виконають дану роботу якісно та оперативно.