Львів, Симоненка 22 0972908264 info@teplovizor-plus.lviv.ua
Меню

Чому гудять водопровідні труби? Та як виявити поломку?

Напевно кожен з нас хоча б один раз стикався з таким неприємним явищем у багатоквартирному будинку, як гудіння в трубопроводі. Ці характерні звуки порушують спокій й інколи навіть насторожують. Подібний шум можуть чути мешканці по всьому стояку й навіть будинку. Давайте більш докладніше розберемось звідки цей шум береться, в чому саме причини його появи і як з ним можна боротись? Боротись можна і доволі легко. В цьому кожен зможе пересвідчитись дочитавши дану публікацію до кінця.

Причини гудіння водопровідних труб

Такий дискомфорт частіше всього спостерігається у ванній кімнаті. Насправді причин може бути декілька. В першу чергу це не якісний ремонт. Тобто трубопровід був неналежним чином змонтований. Також при появі недоліків на водопровідній трасі тиск у водопроводі може посилюватись. При перекритті крану появляється характерний шум, що може поступово посилюватись. Усунути подібні недоліки можуть лише комунальні служби, що несуть відповідальність за якісне водопостачання.

У старих будинках трубопровід може заростати всередині іржею. На стінках труб також відкладаються солі. Це призводить до зменшення внутрішнього діаметру водопроводу. Тиск води залишається в нормі, але канал для проходження рідини зменшився. Саме це призводить до появи вібрацій у трубах. Щоб усунути недолік можна замінити старі металеві труби на більш практичні і сучасні — пластикові. Гул у водопроводі також спричиняють пошкодженні крани, змішувачі. Їх заміна оперативно вирішить вище представлену проблему. Далі більш детальніше розберемо всі вище приведені причини, які спричиняють гудіння у водопровідних системах.

Неякісний монтаж трубопроводу

Періодичне гудіння труб може бути свідченням неякісного монтажу трубопроводу в сусідніх помешканнях або в підвальному приміщенні будинку. Погано закріплений водопровід можна надійно зафіксувати й відповідно вібрація в трубах пропаде. Шум в трубопроводі може також виникати якщо труби занадто близько змонтовані одна до одної. В такому випадку під тиском води може виникати вібрація при зіткненні поверхні труб. В даному випадку ефективною буде піноізоляція трубопроводу.

Надлишок тиску у водопровідних трубах

Надлишковий тиск легко виявити при візуальному спостережені за напором води в крані. Через високий рівень тиску труби в місцях з’єднань можуть розгерметизуватись. З метою зменшення тиску і усунення вібрації на місці з’єднання труб слід змонтувати спеціальну повітряну камеру, яка буде займатись контролем надлишкового тиску. В якості камери може виступати глушник для труб. При його встановленні труби будуть менш чутливішими до навантажень і відповідно прослужать значно довше. Якщо не получається самостійно вирішити проблему, тоді краще звернутись за допомогою до постачальників послуг з водопостачання, або до кваліфікованих сантехніків з відповідних компаній.

При надлишковому тиску води з значними домішками повітря гул може посилюватись. Фахівці завжди допоможуть вирішити дану проблему. Нормальним показником тиску в водопроводі вважається значення не більше двох атмосфер. В такому випадку з крану буде здійснюватись нормальна подача води. Будуть нормально функціонувати посудомийна і пральна машини.

Зменшення діаметру труб

Діаметр труби зменшується через забруднення, що виникають за довгий період експлуатації. Особливо, якщо трубопровід не обслуговувався в технічному плані. На внутрішній поверхні труб поступово відкладається іржа і солі. З зменшенням діаметру труб при нормальному напорі рідини може появлятись вище згаданий характерний шум.

Як виявити внутрішнє забруднення труб?

Все робиться досить просто. Знімаємо змішувач й оглядаємо внутрішній стан труби. Якщо починають витікати грязьові маси чи знаходяться на стінках це і є основним показником заростання трубопроводу. Часто бруд накопичується саме на кінцях трубопроводу. Цей недолік легко можна усунути самостійно. Кінцеві ділянки водопроводу засмічуються не тільки в металевих, а й в пластикових трубах. Тому періодично, особливо при появі вище зазначених недоліків, їх слід чистити. Бруд зазвичай накопичується на кінцях тому, що діаметр змішувача відрізняється від розміру труби. Тому бруд скупчується саме на виході.

Засмічення трубопроводу легко усувається посередністю гідравлічної чи пневматичної промивки. Труби без проблем чистяться механічним способом, особливо на їх кінцях. Завдяки циркуляційному насосові через водопровід з метою його очищення пропускають сильний і безперервний потік водних мас, що вимивають все зайве. Такий спосіб не являється ефективним при очищенні трубопроводу великого діаметру, оскільки вода в ньому рухається досить повільно. Такі труби чистять з допомогою товстого дроту з прикріпленим йоржиком. Але перед здійсненням даної процедури потрібно попередньо виключити подачу води в систему. Після цього потрібний елемент водопроводу знімають й прочищають. Якщо оприділена ділянка трубопроводу не піддається очищенню, тоді краще і легше всього її просто замінити на нову. Для цього не потрібно тратити великі фінанси.

Щоб повністю виключити можливість виникнення гулу в трубах водопровід рекомендовано підєднати до будівельних конструкцій посередністю спеціальних гумових прокладок.

Несправності окремих елементів сантехніки

Якщо поломка криється в змішувачі, то при відкритті крану трубопровід починає вібрувати. Проблема може бути в неякісній прокладці на кінці штока крану. Прокладку завжди можна замінити купивши нову в спеціалізованих сантехнічних магазинах. Подібний недолік може зустрічатись лише в кранах старого зразку. Нові кулькові або джойстикові крани в своїй конструкції не мають прокладок.

Шум в каналізаційних трубах

Таке теж достатньо часто зустрічається. Хоч сучасні пластикові труби володіють кращими показниками шумоізоляції чим класичні металеві, але їхні стінки теж являються достатньо тонкими. Інколи інтенсивне проходження рідини по такому каналізаційному трубопроводі сприяє появі мало приємних звуків. Та з цим недоліком теж можна легко впоратись.

На сучасному споживчому ринку існує багато різноманітних матеріалів для надійної шумоізоляції. Від простого поролону до вспіненого поліетилену. Для зменшення шуму та придання більшої естетики каналізаційний трубопровід часто ховають в спеціальні гіпсокартонні короби. Такі короби також споруджують з допомогою керамічної плитки.

Шум від сифону

Інколи характерні булькання в сифоні можуть появлятись коли вода спускається через раковину в трубопровід. Таке може мати місце в результаті низької пропускної спроможності каналізації в результаті засмічення труби або її недостатнього ухилу, (не вірного положення для нормального проходження водних мас). При стіканні водою заповнюється весь просвіт. При цьому відбувається засмоктування повітря через сифон. Саме тут й відзначається поява неприємних звуків.

В першу чергу потрібно зняти сифон, ретельно оглянути і при необхідності провести чистку. Також необхідно переконатись в тому, що труба має відповідний нахил, зручний для нормального водовідведення з раковини в каналізаційну трубу. При невірному нахилі труби її внутрішня поверхня буде швидко забруднюватись й характерний звук в сифоні не заставить себе довго чекати. Забруднення можуть бути також у самій каналізаційній трубі. В такому випадку її потрібно почистити з допомогою спеціального тросу. Пластикову трубу з сифоном завжди можна легко зняти і поміняти на новий екземпляр, якщо виникає подібна потреба.

Як видно з вище приведеної інформації, причин появи характерних звуків і вібрацій в водопровідних трубах може бути декілька. Але будь-яка проблема вирішується. Самостійно чи з допомогою кваліфікованих й більш досвідчених спеціалістів. В більшості випадків причини гудіння труб виникають в окремих вузлах, які находяться в межах квартири. Тому їх легко виявити і усунути. Якщо в Вас виникла вище представлена проблема, тоді проведіть діагностику трубопроводу, виявіть причину і спробуйте її самостійно усунути використовуючи корисну інформацію представлену в даній публікації. Або звертайтесь в комунальні служби чи компанії, що надають професійні послуги в сфері сантехнічних ремонтних робіт.