З початком оплювального сезону це питання турбує дуже велику кількість людей. Адже витрати на опалення на енергоносії постійно зростають.
Про це більш детальніше розповість експерт компанії “Тепловізор-Плюс”.
Житлова будівля – це будівельна споруда, яка призначена, перш за все, для забезпечення комфортного проживання людей у ній за рахунок створення сприятливого мікроклімату.
Теплопередача – фізичний процес передачі теплової енергії від більш гарячого тіла до менш гарячого, або безпосередньо (при контакті), або через розділяючу (тіла або середовища) перегородку з будь-якого матеріалу. Коли фізичні тіла однієї системи знаходяться при різній температурі, то відбувається передача теплової енергії, або теплопередача від одного тіла до іншого до настання термодинамічної рівноваги. Мимовільна передача тепла завжди походить від більш гарячого тіла до менш гарячого, що є наслідком другого закону термодинаміки.
Від стін, вікон, дверей – навколишньому середовищу;
Від стін до фундаменту;
Від фундаменту – землі (грунту);
Від стелі – повітрю на горищі;
Від горища – навколишньому середовищу;
Від підлоги – грунту та фундаменту, то що.
Якщо не враховувати не досконало спроектовану систему опалення, ефективність її елементів, а це буває вкрай рідко. То основною причиною тепловтрат будинку буде занадто швидкий теплообмін огороджувальних конструкцій з навколишнім середовищем.
По-простому, теплова енергія з будинку дуже швидко виходить на зовні.
А чому? Напрошується питання. Тому, що на це є ряд причин.
Погана, або відсутня теплова ізоляція зовнішніх стін, підлоги, даху. Утеплюючий матеріал призначений для затримання теплової енергії всередині будинку через свої фізичні властивості, а саме низьку теплопровідність.
Дефекти в будівництві. Наприклад тріщини, пустоти, “містки холоду”.
Використання неоднорідних матеріалів призводить до тепловтрат, зокрема залізобетонних елементів.
Неякісний монтаж вікон, дверей.
Вентеляційні канали, можуть слугувати місцем великих тепловтрат. То що.
Прилад – тепловізор Testo
Тепловізор (інфрачервона камера) — прилад для візуалізації температурного поля та вимірювання температури поверхні. Теплові зображення (термограми) утворюються завдяки зміщенню максимумів спектрів власного випромінювання тіл під час їх нагрівання у короткохвильову область.
Вимірювач теплопровідності – прилад для оперативного визначення теплопровідності будівельних та теплоізоляційних матеріалів зондовим методом при технологічному і лабораторному контролі, обстеженні об’єктів з метою визначення їх теплозахисних властивостей.
Вимірювач теплопровідності Міт-1
Вимірювач теплопровідності Testo