Львів, Симоненка 22 0972908264 info@teplovizor-plus.lviv.ua
Меню

Протікає труба під ванною

Протікає труба під ванною? У цій статті ми розглянемо основні моменти пошуку такого протікання.

Основне, це щоб був доступ до до труб. Якщо ванна не обмурована чи э оглядове вікно, тоді є не погані шанси знайти протікання. 

Дуже часто може протікати сифон. Слід уважно оглянути його. Навіть сухим туалетним папером. Та впевнитись у відсутності протікання на ньому.

Часто бувають випадки, коли через погано зароблені шви навколо ванної чи душової кабіни, може потрапляти вода під ванну. Тому зверніть на це увагу.

Навіть включіть душ, та свідомо полийте струю води на краї ванної, та переконайтеся, що не затікає вода через стики під ванну.

Якщо труба схована в підлогу чи стіну, таке протікання важко виявити без спеціальних приладів.

Як шукаємо ми протікання у ванній

Наша компанія використовує, спеціальні прилади для виявлення такого протікання.

Для пошуку протікання у ванній ми використовуємо:

 • вологоміри
 • тепловізор
 • манометри
 • акустичний течешукач
 • відеозонди
 • електронний стетоскоп

Наприклад, вологомірами, можна виявити ділянки підлоги, які будуть сильно зволоженні в місцях протікання.

Тепловізором, можна побачити розтікання гарячої води під ванною. Але для цього потрібно відкривати кран та прогрівати трубу гарячою водою шляхом спуску її в каналізацію.

Приладом, акустичним течешукачем, можна знайти протікання як на холодній так і на гарячій воді.

Цей прилад показує на екрані вібрації та реагує на шум, який створює протікання у трубі, в таких місцях, цей прилад вловить такий шум. 

Найкраще, щоб впевнитись чи протікають труби водопостачання, встановити манометр. 

Манометр, ми зазвичай ставимо на змішувач або на подачу води до пральної машини.

Коли поставлений манометр, необхідно перекрити вхідний кран подачі води в квартиру чи будинок, якщо тиск буде падати на манометрі, а достатьно декількох капель, щоб стрілка почала опускатись, то це означає, що у вас протікають водопровідні труби.

Таким чином можна перевірити гарячу та холодну воду. І вже після цього використовувати інші прилади.

Важливо, перер перевіркою манометром, перекрити всі проміжні крани, обладнання для очистки води, та інші прилади, які можуть споживати воду.

Перевірка протікання на змішувачі

Дуже часто у ванній можуть протікати ексцентрик на змішувачах або поворотні коліна біля змішувача. Місця де штукувались труби чи відбувалась пайка поліпропіленових труб, теж потребують підвищеної уваги.

Зніміть змішувач у ванній, та скрученим шматком туалетного паперу, як найглибше заглянте в прорізи для труб. Помокріння паперу буде свідчити, що протікання саме там.

Механічні пошкодження труб у ванній

Якщо у вас протікає під ванною, то може бути якесь механічне пошкодження. Згадайте чи не робилися якісь ремонтні роботи перед цим. 

Ми виявляли протікання, які ставались після монтажу душових кабін, унітазів, інсталяції, то що.

Якщо ви самостійно не можете виявити протікання під ванною, то звертайтесь в нашу компанію “Тепловізор-Плюс” за тел. 097-290-82-64.

Ми за допомогою професійних приладів знайдемо протікання швидко.

Ремонт каналізаційних труб з металу

Цілісність виробів із сталі або чавуну відновлюють наступним чином: 1. Трубу звільняють від рідини, попередньо позначивши крейдою місце прориву.

2. Проблемне місце зачищають наждачним папером та знежирюють.

3. Поверх тріщини накладають «латку» з «холодного зварювання»

4. Поверх «латки» монтують гумовий ущільнювач, обволікаючий трубу по всій довжині окружності поперечного зрізу.

5. Гумовий ущільнювач підтискають розбірними хомутами.

ВИКОРИСТАННЯ ДЕРЕВ’ЯНОГО КЛИНУ У ВАННІЙ

Бувають ситуації, коли утворюється протікання великого напору, а можливість перекриття води вхідним краном відсутня: як зробити щоб труба не текла?

Бандаж в такій ситуації зазвичай не допомагає.

Якщо протікання утворилася то його можна усунути за допомогою невеликого дерев’яного кілка в вигляді клина. Розмір його вістря робиться таким же, як і отвір в трубопроводі.

Клин гострим кінцем вставляють в дирку, після чого забивають за допомогою молотка. Це тимчасовий захід, який дозволяє виграти час, необхідний для виклику аварійної служби.

ЯКЩО ПРОТІКАЄ МЕТАЛЕВА ТРУБА

Якщо трапляється так, що потекла труба в ванній: що робити, щоб не затопити квартиру і сусідів знизу?

В цьому випадку діємо наступним чином:

 1. Насамперед потрібно перекрити водопостачання у будинку чи квартирі.
 2. Відрізати пошкоджену ділянку трубопроводу за допомогою ножівки по металу або «болгарки». Надріз робиться з відступом в 30 см в обидві сторони від пошкодженої ділянки.
 3. На відрізаному нерухомому кінці труби проводиться нарізування різьби. Для притримування кінця труби зручно використовувати газовий ключ.
 4. На оснащений різьбою кінець нагвинчується муфта.
 5. Проводиться завмір, якої довжини повинна бути нова труба, з урахуванням нарізної ділянки.
 6. Для виготовлення вставки використовують трубу точно такого ж діаметру, що і стара. Виготовлений відрізок потрібно оснастити різьбою з обох кінців.
 7. Для з’єднання нової ділянки з трубопроводом використовується муфта, для утримання якої можна застосувати трубний ключ.

Крім ремонту металевих трубопроводів, таким же способом можна усувати протікання на трубах з іншого матеріалу. У тому випадку, якщо немає ясності, що робити якщо протікає труба, краще за все звернеться за допомогою до професійних сантехнікам.