Львів, Симоненка 22 0972908264 info@teplovizor-plus.lviv.ua
Меню

Звинувачують, що затопили сусідів, але це не так – що робити?

Поломка сантехніки в квартирі являється достатньо серйозною проблемою, оскільки є великий ризик затопити не лише власне помешкання, а й житло сусідів знизу. Але що робити в такому випадку, коли в ванній кімнаті сухо, а сусід стверджує, що Ви його затопили? На це загалом не просте питання в даній публікації спробуємо дати відповідь.

Затоплення сусідів знизу, звідки – невідомо, приписують мені. Сусіди знизу стверджують що ми їх затоплюємо, а у нас все сухо. Хто винен і що робити?

У Вас на кухні чи в ванній кімнаті може бути все в повному порядку при візуальному обстеженні сантехнічних комунікацій. Але це не означає, що Ви не можете затоплювати сусідню квартиру знизу. Давайте спробуємо розібратись чому саме так.

Досить часто на практиці зустрічаються випадки так званих прихованих протікань, які господарю можуть бути навіть не помітними. Приховані протікання трапляються в наслідок виникнення аварійної ситуації в трубопроводі, що знаходиться у стіні чи під підлоговим покриттям. По дренажних каналах вода потрапляє до сусіднього помешкання.

Таким чином, приховане протікання — це таке протікання, яке виникає в разі поломки сантехнічних комунікацій чи системи “тепла підлога” з водяним контуром, що сховані від візуального огляду.

Як виявити приховане протікання у квартирі?

Є ряд чинників, які вказують, що в квартирі може мати місце приховане протікання. До них відносяться:

  • звернення сусідів, що живуть знизу;
  • безпричинне падіння тиску в системі опалення;
  • поява грибкових утворень на стіні чи підлозі без видимих причин;
  • намокання ділянки стіни в місці протікання трубопроводу;
Труби теплої підлги в тепловізорі

Хочеться відмітити, що оприділити приховане протікання без спеціального приладдя достатньо складно. Наприклад, з метою виявлення підвищенного рівня вологи використовують вологометри. Але кращим способом є застосування в даному випадку тепловізора. При протіканні водних мас створюються звукові коливання, які не сприймаються людським слухом, але легко виявляються з допомогою ще одного спицифічного приладу, який називається акустичним течієшукачем з надчутливим мікрофоном, що легко вловлює звукові коливання. Таким чином, чим сильніший ультразвук, тим ближче локалізація аварії.

Також існують спеціальні електронні системи, які встановлюються в квартирі чи будинку й дозволяють виявити приховані течії в комунікаціях водопостачання та опалення. Наприклад, однією з провідних вітчизняних електронних систем для оприділення прихованого протікання є система “Нептун”. При виявленні аварійної ситуації спеціалізоване обладнання миттєво блокує подачу води.

У сусіда знизу при протіканні води з Вашої оселі окрім появи промокання стін, в окремих випадках навіть водних мас, можуть з’явитись характерні признаки виникнення грибкових уражень, плісняви.

Система “Нептун”

Хто відповідає, за приховане протікання?

Щоб дати вичерпну відповідь на вище приведене питання слід розібратись в наступних питаннях. Якщо Ви придбали помешкання у забудовника з вже готовою інженерною системою і аварійна ситуація виникла не по вашій вині, то цілковиту відповідальність згідно чинного законодавства несе саме компанія забудовника.

Якщо власник помешкання самостійно встановлює сантехнічну комунікацію чи систему опалення, то відповідальність повністю лягає на його плечі.

Наслідки прихованого протікання

Волога завжди впливає на оздоблювальні та будівельні матеріали й споруду в цілому негативно. Під її впливом погіршуються властивості теплоізоляції, її якісні характеристики. На стінах появляється пліснява і грибок, що не лише погіршує естетику інтер’єру, а й негативним чином впливає на стан здоров’я мешканців. Від підвищеної вологи під підлоговим покриттям починає псуватись сама підлога. Тому негативних наслідків достатньо багато. В результаті з метою оперативного виявлення та усунення аварійної ситуації ви зможете позбутись зайвих проблем з сусідами, та заощадити кошти, що можуть знадобитись на ремонт помешкання. В житті бувають різноманітні ситуації. Головне швидко відреагувати і чітко знати, як знайти вихід.