Щоб оптимізувати енергоспоживання та зменшити енергетичні витрати кваліфікованними спеціалістами нашої компанії проводиться така корисна процедура, як енергоаудит. В даному процесі обстежується сам об’єкт, оцінюється його технічний стан й далі розробляється ефективний план подальших дій.
З метою заощадження коштів й отримання якісного плану відносно підвищення рівня енергоефективності тої чи іншої будівлі існує така оперативна послуга, як експрес енергоаудит. В процесі проведення відповідних дій досить швидко можна визначити ким являються головні споживачі енергетичних ресурсів і яким чином відбувається розподіл між споживачами, встановити клас енергетичної ефективності об’єкту й розробити поетапний план його покращення.
Експрес енергоаудит — це значно дешевша послуга на відміну від детального енергоаудиту. Щоб оцінити ситуацію й прийняти рішення щодо її покращення спеціалістам знадобиться всього кілька днів.
При проведенні аналітичних і технічних обстежень виявляються наступні важливі моменти:
Експрес енергоаудит складається с таких важливих етапів, як:
Зміст робіт | Середня вартість грн. з ПДВ |
Енергоаудит бюджетних установ (школи, лікарні, дитячі садки, інтернати та ін.) | 25000-30000 |
Енергоаудит житлових будівель | 20000-25000 |
Енергоаудит будівель комерційної сфери | 20000-25000 |
Енергопаспорт будівлі | 15000-20000 |
Так званий локальний енергетичний аудит — це процедура, що передбачає оцінку енергоефективності та енергозатрат не цілого об’єкту, а локальної території, окремої ділянки чи обладнання. Наприклад, це може бути доцільним перед встановленням нового обладнання в котельні. На справді випадків буває достатньо. Досвідчений спеціаліст завжди зможе визначити, яка саме послуга буде корисною в тому чи іншому випадку.
Енергоаудит буде корисним для приватних та державних підприємств, приватних будівель різного призначення, комунальних служб і ОСББ, а також власників квартир і приватних житлових об’єктів. Це поможе реально оцінити стан споруди, підвищити рівень енергозбереження, відповідно і комфорту, заощадити значні кошти на неоправданих, надмірних енергетичних витратах.
Енергоаудит оформляється у вигляді звіту сертифікованим спеціалістом у якому описуються проблемні ділянки та надаються рекомендації по їх ліквідації, перевіряється додержання державних будівельних норм та робляться розрахунки теплових втрат.
ДБН В 2.6-31:2006. Конструкції будинків і споруд. Теплова ізоляція будівель ДСТУ-Н Б А.2.2-5:2007 Проектування. Настанова з розроблення та складання енергетичного паспорта будинків при новому будівництві та реконструкції ДСТУ Б В.2.6–101:2010 Метод визначення опору теплопередачі огороджувальних конструкцій ДБН В.2.2-15-2005 Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення ДБН В.2.5-28-2006 Інженерне обладнання будинків і споруд. Природне і штучне освітлення ДСТУ Б В.2.6-34:2008 Конструкції будинків і споруд. Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією. Класифікація й загальні технічні вимоги СНиП 2.01.01-82 Строительная климатология и геофизика (Будівельна кліматологія та геофізика) СНиП 2.04.05-91 Отопление, вентиляция и кондиционирование (Опалення, вентиляція і кондиціонування) ДСТУ Б А.2.2-8:2010 Розділ «Енергоефективність» в складі проектної документації ДБН В.3.2-2-2009 Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт ДБН В.2.2-15-2005 Житлові будинки. Основні положення. Зміна №1 ДБН В.2.6.-33:2008 Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією.
Вимоги до проектування та експлуатації. ДБН В.2.5-39:2008 Теплові мережі 3. Прилади, що використовувались GANN-лабораторія (для визначення вологості та температури) Hilti PD 42 (для вимірювання геометричних характеристик) Молоток Шмідта (для визначення міцності матеріалу) Прилад для визначення швидкості повітряних потоків